KULTURNI DAN 9. RAZRED

V sredo, 3. 4. 2024, bo kulturni dan za učence devetega razreda z naslovom Stiški rokopisi in grad Bogenšperk.

Zbor učencev je ob 7.50 pred gimnazijsko telovadnico, odhod pa ob 8.00. Prihod je predviden okoli 13.ure.

Šolsko malico bodo učenci vzeli s seboj, kosilo bo v šoli.

Učenci naj bodo primerno oblečeni in obuti. S seboj naj imajo pisalo ter podlago za reševanje delovnih listov.

Stroške ekskurzije boste prejeli na položnici in znašajo:

• Muzej krščanstva na Slovenskem (Stična: 3,00 EUR na učenca),
  • Grad Bogenšperk (4,50 EUR na učenca)
  • prispevek za CŠOD: 2,00 EUR
  • avtobus: cena je odvisna od števila udeležencev.

Program kulturnega dne:

V Stični si bomo ogledamo najstarejši del Cistercijanskega samostana Stična, ki v Muzeju krščanstva na Slovenskem hrani Stiške rokopise. Ob vodenju bomo spoznali tudi življenje in delo menihov v najstarejšem samostanu na Slovenskem ter celoten objekt kot spomenik. Nato se bomo odpravili proti gradu Bogenšperk, kjer nas čaka drobnogled v življenje našega velikega Janeza Vajkarda Valvasorja ter predstavitev vseh njegovih podvigov in uspehov.

Lepo Vas pozdravljava.                                                                  M. Kerin, J. Skaza