V četrtek, 5. 1. 2023, bo zimski športni dan za 6. razrede na Pokljuki.

Naša šola je bila izbrana v okviru EKO ŠOLE za brezplačen ogled biatlonskega tekmovanja v sklopu akcije “Otroci Triglava na Pokljuki 2023”.

Omogočen nam bo tudi brezplačni prevoz na Pokljuko ter malica in topel napitek. Prav tako se bomo družili s slovenskimi biatlonci in poslušali skupino BQL.

Kot šola pa bomo imeli tudi svoj navijaški transparent in tekmovali v natečaju za »naj navijaški transparent«.

Pred aktivnostmi pa se bomo sprehodili do Javorniške planine.

Pred koncem si bomo še ogledali posamično tekmo za biatlonke na 7,5 km.

Odhod izpred dvorane Šentvid: 8.30 (zbor 8.15)

Povratek: predvidoma okrog 18.00.

Prehrana:

Na Pokljuki bomo dobili krof in čaj, poleg tega bomo s sabo vzeli še šolsko malico. Učencem, ki so naročeni na kosilo, ga bomo za ta dan odjavili. Za dodatno malico učenci poskrbijo sami.

Na Pokljuki bo možno kupiti topel obrok (hot dog 5,5 €, krompirček 4 €, cheeseburger 9 €, dnevna malica 8 €).

Obutev in oblačila:

Prosim vas, da so vaši otroci primerno obuti (obutev za sneg in ne adidaske, nizki čevlji …) in oblečeni (bunda, kapa, šal, rokavice …), saj bomo večji del dneva na prostem; na Pokljuki pa so zimske razmere. V primeru, da učenci ne bodo primerno obuti in oblečeni, žal ne bodo morali iti na zimski športni dan in bodo v šoli imeli pouk s 5. razredom.

Program:

9.00–10.30: prihod na Pokljuko

9.00–12.00: pohod na Javorniško Planino

12.00: zabava s skupino BQL

13.15: razglasitev projektov »Naj traja skrb za naše okolje« in natečajev

»Naj navijaški transparent« in »Naj navijaški ples«

14.00: zbor na tribunah in ogrevanje pred pričetkom tekmovanja

14.20: ogled tekmovanja posamično ženske na 7,5 km

15.30: podelitev medalj najboljšim biatlonkam

15.45–16.00: odhod s Pokljuke

Učenci so bili natančno seznanjeni glede vseh informacij o športnem dnevu.