Poročilo o tehniškem dnevu

V ponedeljek, 9. 12. 2019, smo imeli deveti razredi tehniški dan. Obiskali smo Fakulteto za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani, kjer so za nam pripravili štiri različne delavnice. Najprej smo sami poskusili urediti naselje, kjer so za vse hiše morali veljati enaki določeni pogoji (dostop do ceste…). Pri drugi delavnici smo izvedeli nekaj novega o trenju in izdelovali peščene potičke, za katere smo ugotovili, da so trdnejše, če med plasti peska postavimo papirčke. Sledila je malica, za njo pa tretja delavnica, kjer smo spoznali različne mostove in na koncu tudi sami poizkusili zgraditi enega zgolj iz lesenih palčk. Pri zadnji delavnici nam je geodet podrobneje predstavil, kaj pravzaprav počne in kako pomemben je njegov poklic, saj si verjetno kdorkoli izmed nas težko predstavlja sodobno življenje brez GPS-ja in Google maps-a.

Po končanih delavnicah smo se odpravili nazaj v šolo. Večina sošolcev je bila mnenja, da je bila najboljša prva delavnica, s tem pa se strinjam tudi sama.

Ester Polak, 9. b