5. DAN

1. razred – film

4. DAN

Danes dopoldan smo raziskovali zanimivosti gozda in življenje v potoku.
Po kosilu smo se posladkali z rojstnodnevno torto in se odpravili na pohod.
Zvečer smo nabrali dračje, zakurili ogenj in na njem popekli kruh.
Polni lepih doživetij zaključujemo našo prvo šolo v naravi.

3. DAN

Za nami je še en zanimiv dan, poln novih doživetij:
– Začeli smo ga s pastirskimi igrami. Preizkusili smo se v molži krav in si ogledali stare kmečke predmete.
– Po Medvedjem Brdu smo sledili oznakam (orientacija), reševali naloge in našli skriti zaklad.
– Popoldan smo preživeli v gozdu – v Deželi škratkov.
– Dan smo zaključili med zvezdami (Stellarium).

Po mirni noči smo se spočiti in dobre volje odpravili novim dogodivščinam na pot.
– Kot pravi mladi naravoslovci smo opazovali in raziskovali živali in rastline na cvetočem travniku.
– Pod vodstvom učitelja smo se preizkusili v plezanju na plezalni steni doma Medved. Nekaterim je uspelo priplezati do vrha, nekaterim malo manj, vsi pa smo bili uspešni.
– Zaradi dežja smo popoldan preživeli v domu: spuščali smo se po toboganu, se igrali in gradili iz blazin, se sprehodili po čutni poti, nato pa smo kot pravi slaščičarski mojstri pekli kokosove poljubčke in maslene piškote.
– Večer smo zaključili z bansi ob sončnem zahodu.

1. DAN

Za nami je prvi dan šole v naravi. Bili smo aktivni, živahni in razigrani.
Ogledali smo si okolico doma Medved, domače živali na bližnji kmetiji, v gozdu smo se pripravljali na preživetje v naravi in izdelali svoje bivake. Dan smo zaključili z večernim sprehodom in pravljico za lahko noč.