V petek, 26. 6. 2020, se je 11 članov mednarodnega projekta za mlade MEPI, ki se v letošnjem šolskem letu prvič izvaja na OŠ Šentvid, odpravilo na dvodnevno odpravo. Prvi dan jih je pot vodila izpred šole do Toškega čela in mimo Topol v Hrastenice. Po gozdnih poteh in travnikih so prehodili 12 km, med potjo preučevali sestavo gozda in pestrost turistične ponudbe, se borili s komarji in težkimi nahrbtniki ter uživali v skupnem druženju in delu. Ob prihodu v Hrastenice so si na travniku gospoda Janeza postavili šotore, se »okopali« v Gradaščici, skuhali kosilo, zakurili taborni ogenj, si spekli penice in hrenovke, podoživljali pot in se veliko smejali. Dan je bil po njihovem mnenju kar prekratek.

Naslednje jutro so se prebudili v sončen in že kar malo prevroč dan. Pripravili so si zajtrk, si spekli domača jajca, izmenjali doživetja pretekle noči (lovljenje polžev in neprijetnost spanja na jabolkah) ter pospravili svoj kamp. Nahrbtniki so bili kmalu spakirani, boleče noge pozabljene, zemljevidi in kompasi pa pripravljeni. Pot so nadaljevali proti Belem, Gontam in Pograjskemu domu v Polhovem Gradcu, kjer je bil cilj odprave. Na poti do cilja jim ni bilo postlano z rožicami, saj jih je pot kar precej vodila navkreber, pripekalo je sonce, bolela so jih ramena… A vse te prepreke so uspeli z nasmehom na obrazih premagati, presegli so sami sebe in postali prvi Mepijevci OŠ Šentvid.

Utrujenost, komarji, polži, vročina in boleče noge bodo pozabljeni, ostali pa jim bodo spomini, ki so si jih naredili.

Jasmin, Nejc, Patricija, Iza, Vida, Jernej, Matej, Karin, Neža, Manca in Brina, ponosni smo na vas.

spremljevalci odprave